MPJM

W 171 meczach zdobyto 428 goli, co daje średnią 2,503 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 249 goli (58%), a goście 179 goli (42%). W I połowach meczów strzelono 203 gole (47%), a w II połowach 225 goli (53%)

Gospodarze wygrali 74 mecze (43%), padły 54 remisy (32%), a goście wygrali 43 mecze (25%).

Częstość wyników:

1-1 - 21 razy, 0-0 - 18 razy, 1-0 - 17 razy, 2-0 - 15 razy, 2-2 - 14 razy, 0-1 - 14 razy, 2-1 - 13 razy, 1-2 - 8 razy, 3-1 - 7 razy, 0-2 - 7 razy, 3-0 - 6 razy, 0-3 - 6 razy, 3-2 - 5 razy, 4-0 - 3 razy, 4-1 - 3 razy, 1-3 - 3 razy, 2-3 - 3 razy, 5-1 - 2 razy, 6-1 - 2 razy, 0-4 - 1 raz, 3-3 - 1 raz, 3-4 - 1 raz, 4-2 - 1 raz,

sobota - 119 razy (70%) - średnio 700 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 402 zawodników w tym 20 obcokrajowców, co stanowi 5%.

W rozgrywkach sędziowało 36 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 780 żółtych kartek i 46 czerwonych kartek. Daje to średnią 4,561 żółtej i 0,269 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 61 karnych, z których wykorzystano 46, co daje skuteczność 75%.

Spotkania obejrzało 138374 widzów, co daje średnią 800 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 24 lata, 148 dni. Średni wiek strzelca: 25 lat, 271 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:

15 razy - KACPER PIECHNIAK
14 razy - Maciej Łabędzki, Arkadiusz Madeński
13 razy - Aleksander Januszkiewicz
12 razy - Arkadiusz Gajewski, Sebastian Inczewski, Karol Zieliński
11 razy - Chinonso Agu, Łukasz Krzysztoń, Oskar Paprzycki, Grzegorz Płatek, Damian Szuprytowski, Jacek Wicon, Mariusz Wierzbowski

Zawodnicy schodzący przed końcem meczu (nie wliczono czerwonych kartek):

17 razy - MARCIN KLUSKA
15 razy - Filip Kowalczyk
13 razy - Paweł Garyga
12 razy - Adam Czerkas, Arkadiusz Kowalczyk, Łukasz Pietroń
11 razy - Bartosz Flis, Leândro, Sławomir Musiolik, Marcin Orłowski, Bartosz Żurek

Strzelcy bez karnych:

10 goli - PAWEŁ PICELUK
7 goli - Marcin Wodecki, Tomasz Wróbel
6 goli - Piotr Giel, Przemysław Oziębała, Tomáš Petrášek, Fabian Piasecki
5 goli - Jakub Bojas, Daniel Ciechański, Adam Czerkas, Bartosz Flis, Adrian Gębalski, Sebastian Inczewski, Daniel Koczon, Arkadiusz Kowalczyk, Łukasz Winiarczyk, Mateusz Wrzesień, Michał Żebrakowski

Strzelcy karnych:

6 goli - ŁUKASZ PIETROŃ
5 goli - Rafał Figiel
4 gole - Leândro
3 gole - Patryk Rachwał, Piotr Stawarczyk
2 gole - Łukasz Białożyt, Artur Bogusz, Maciej Domański, Daniel Koczon, Piotr Kołc

Zmarnowane karne:

1 raz - MATTHIEU BEMBA, ROBERT CHWASTEK, ARKADIUSZ CIACH, MICHAŁ CIARKOWSKI, MACIEJ DOMAŃSKI, ADRIAN GĘBALSKI, SZYMON KAPIAS, DANIEL KOCZON, ANTON KOŁOSOW, MICHAŁ MAGNUSKI, ŁUKASZ PIETROŃ, JAKUB POZNAŃSKI, PATRYK RACHWAŁ, MARCIN STEFANIK, MICHAŁ SZAL

Strzelcy w I połowach meczów:

5 goli - PAWEŁ PICELUK
4 gole - Adrian Gębalski, Leândro, Tomáš Petrášek, Łukasz Pietroń, Łukasz Winiarczyk, Marcin Wodecki, Krystian Wójcik
3 gole - Adam Czerkas, Mohamed Essam, Bartosz Flis, Waldemar Gancarczyk, Piotr Giel, Marcin Kluska, Daniel Koczon, Marcin Orłowski, Mateusz Stąporski, Marcin Stefanik
2 gole - Kamil Bętkowski, Łukasz Białożyt, Dawid Bober II, Jakub Bojas, Przemysław Brychlik, Przemysław Brzeziański, Arkadiusz Ciach, Michał Ciarkowski, Daniel Ciechański, Michał Czarny, Rafał Figiel, Adrian Klimczak, Piotr Kołc, Anton Kołosow, David Kwiek, Artur Lenartowski, Paweł Lisowski, Michał Magnuski, Piotr Malinowski, Tomasz Margol, Michał Mistrzyk, Przemysław Mońka, Gabriel Nowak, Fabian Piasecki, Jakub Poznański, Patryk Rachwał, Krzysztof Ropski, Bartosz Sulkowski, Tomasz Szatan, Hubert Tomalski, Damian Warchoł, Dawid Wolny, Mateusz Wrzesień, Michał Żebrakowski

Strzelcy w II połowach meczów:

7 goli - TOMASZ WRÓBEL
5 goli - Sebastian Inczewski, Przemysław Oziębała, Paweł Piceluk, Łukasz Pietroń
4 gole - Maciej Domański, Rafał Figiel, Piotr Giel, Daniel Koczon, Arkadiusz Kowalczyk, Leândro, Fabian Piasecki
3 gole - Jakub Bojas, Piotr Ceglarz, Daniel Ciechański, Marcin Krzywicki, Piotr Stawarczyk, Marcin Wodecki, Mateusz Wrzesień, Michał Żebrakowski
2 gole - Łukasz Białożyt, Artur Bogusz, Przemysław Brzeziański, Filip Brzostowski, Daniel Choroś, Robert Chwastek, Arkadiusz Ciach, Mateusz Czapłygin, Adam Czerkas, Dawid Dzięgielewski, Adrian Dziubiński, Bartosz Flis, Marek Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk, Adrian Gębalski, Aleksander Januszkiewicz, Adrian Klimczak, Marcin Kluska, Piotr Kołc, Konrad Korczyński, Filip Kowalczyk, Michał Marczak, Mateusz Marzec, Jan Paczyński, Tomáš Petrášek, Krzysztof Ropski, Sebastian Siwek, Szymon Stanisławski, Patryk Stefański, Przemysław Szabat, Sebastian Szerszeń, Maciej Świdzikowski, Hubert Tomalski, Dawid Wolny, Michał Zapaśnik, Szymon Zgarda

Strzelcy u siebie:

7 goli - PAWEŁ PICELUK
6 goli - Łukasz Pietroń
5 goli - Adam Czerkas, Bartosz Flis, Marcin Kluska, Daniel Koczon
4 gole - Jakub Bojas, Arkadiusz Ciach, Adrian Gębalski, Piotr Giel, Sebastian Inczewski, Marcin Krzywicki, Leândro, Tomáš Petrášek, Fabian Piasecki, Tomasz Wróbel
3 gole - Daniel Ciechański, Maciej Domański, Rafał Figiel, Michał Marczak, Krzysztof Ropski, Piotr Stawarczyk, Mateusz Stąporski, Maciej Świdzikowski, Marcin Wodecki, Dawid Wolny, Mateusz Wrzesień, Michał Zapaśnik, Michał Żebrakowski

Strzelcy na wyjeździe:

4 gole - ŁUKASZ BIAŁOŻYT, PRZEMYSŁAW BRZEZIAŃSKI, ARKADIUSZ KOWALCZYK, LEÂNDRO, PRZEMYSŁAW OZIĘBAŁA, MARCIN WODECKI, KRYSTIAN WÓJCIK, TOMASZ WRÓBEL
3 gole - Rafał Figiel, Waldemar Gancarczyk, Piotr Giel, Piotr Kołc, Paweł Piceluk, Łukasz Pietroń, Hubert Tomalski, Łukasz Winiarczyk
2 gole - Artur Bogusz, Przemysław Brychlik, Filip Brzostowski, Piotr Ceglarz, Robert Chwastek, Daniel Ciechański, Mohamed Essam, Adrian Gębalski, Adrian Klimczak, Daniel Koczon, Konrad Korczyński, Filip Kowalczyk, Mariusz Muszalik, Gabriel Nowak, Tomáš Petrášek, Fabian Piasecki, Patryk Rachwał, Marcin Stefanik, Sebastian Szerszeń, Wiktor Witt, Mateusz Wrzesień, Michał Żebrakowski

Strzelcy jesienią:

9 goli - Łukasz Pietroń
8 goli - Leândro, Tomasz Wróbel
7 goli - Piotr Giel, Daniel Koczon, Marcin Wodecki
6 goli - Rafał Figiel, Adrian Gębalski, Przemysław Oziębała, Tomáš Petrášek, Fabian Piasecki

Strzelcy wiosną:

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

59 minut - SEBASTIAN INCZEWSKI
87 minut - Damian Warchoł
112 minut - Krzysztof Ropski
129 minut - Leândro
138 minut - Aleksander Januszkiewicz

Minuty na boisku:

1710 minut - KAROL DYBOWSKI, RAFAŁ FIGIEL, DAWID GOJNY, MARCIN GROLIK, MICHAŁ GRUDNIEWSKI, JAN GRZESIK, DANIEL KAJZER, BARTOSZ KONCKI, MICHAŁ KUCZAŁEK, TOMASZ LOSKA, SEBASTIAN MADEJSKI, PIOTR STAWARCZYK, BARTOSZ SULKOWSKI, BARTOSZ WALEŃCIK, TOBIASZ WEINZETTEL, ŁUKASZ WINIARCZYK, PRZEMYSŁAW WRÓBEL

Żółte kartki:

10 kartek - ALEKSANDAR BAJAT
9 kartek - Piotr Kołc
8 kartek - Donatas Nakrošius, Bruno Żołądź
7 kartek - Sebastian Bartlewski, Marcin Bochenek, Filip Karmański, Mateusz Kolbusz, Michał Mistrzyk
6 kartek - Daniel Choroś, Bartosz Jaroszek, Kamil Łączek, Michał Mikołajczyk, Mateusz Peroński, Franciszek Siwek, Patryk Sokołowski, Marcin Stefanik, Marcin Stromecki, Mateusz Świechowski, Maciej Załęcki

Czerwone kartki:

2 kartki - PATRYK BARANOWSKI, SEBASTIAN BARTLEWSKI, WITOLD CICHY, PETER JÁNOŠÍK, PIOTR KOŁC
1 kartka - Damian Ałdaś, Aleksandar Bajat, Adrian Bednarski, Matthieu Bemba, Marcin Bochenek, Jakub Bojas, Przemysław Brzeziański, Mohamed Essam, Przemysław Gałecki, Waldemar Gancarczyk, Jan Janik, Ivan Jovanović, Dawid Kaszok, Marcel Kotwica, Daniel Kutarba, Jakub Kuzdra, David Kwiek, Leândro, Rafał Lisiecki, Mariusz Muszalik, Mateusz Peroński, Fabian Piasecki, Jakub Poznański, Dominik Pusek, Franciszek Siwek, Patryk Sokołowski, Marcin Stefanik, Marcin Stromecki, Radosław Sylwestrzak, Remigiusz Szywacz, Tomasz Wepa, Rafał Włodarczyk, Tomasz Wróbel, Kamil Zalewski, Karol Żmijewski, Bruno Żołądź

Liczba zawodników w barwach klubów:

26 zawodników - POLONIA WARSZAWA
24 zawodników - GKS Bełchatów, Radomiak Radom, Rozwój Katowice
23 zawodników - Błękitni Stargard Szczeciński, Kotwica Kołobrzeg, Odra Opole, Polonia Bytom, Raków Częstochowa, ROW 1964 Rybnik
21 zawodników - Gryf Wejherowo, Legionovia Legionowo, Olimpia Elbląg, Olimpia Zambrów, Puszcza Niepołomice, Stal Stalowa Wola, Warta Poznań
19 zawodników - Siarka Tarnobrzeg

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

4 razy - SEBASTIAN INCZEWSKI
2 razy - Jakub Bojas, Mateusz Gancarczyk, Aleksander Januszkiewicz, Marcin Krzywicki, Mateusz Marzec, Patryk Stefański, Dawid Wolny, Michał Zapaśnik
1 raz - Konrad Andrzejczak, Michał Bartkowski, Patryk Brzeski, Przemysław Brzeziański, Piotr Ceglarz, Arkadiusz Ciach, Kamil Cupriak, Michał Cywiński, Mateusz Czapłygin, Marek Gancarczyk, Adrian Gębalski, Marek Gładkowski, Jakub Głaz, Gracjan Goździk, Mateusz Janeczko, Ivan Jovanović, Wojciech Kalinowski, Maciej Kazimierowicz, Konrad Korczyński, Hubert Laskowski, Leândro, Arkadiusz Madeński, Michał Marczak, Marcin Niemczyk, Przemysław Oziębała, Jan Paczyński, Paweł Piceluk, Łukasz Pietroń, Grzegorz Płatek, Dominik Radziemski, Łukasz Staroń, Marcin Stromecki, Dawid Tomczak, Longinus Uwakwe, Piotr Wojtasiak, Filip Wójcik, Konrad Zaradny, Szymon Zgarda