MPJM

W 306 meczach zdobyto 799 goli, co daje średnią 2,611 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 429 goli (54%), a goście 370 goli (46%). W I połowach meczów strzelono 327 goli (41%), a w II połowach 472 gole (59%)

Gospodarze wygrali 130 meczów (42%), padły 82 remisy (27%), a goście wygrali 94 mecze (31%).

Częstość wyników:

1-0 - 33 razy, 1-1 - 33 razy, 2-1 - 32 razy, 0-1 - 31 razy, 0-0 - 25 razy, 2-0 - 25 razy, 2-2 - 18 razy, 1-2 - 16 razy, 0-2 - 15 razy, 3-2 - 9 razy, 3-1 - 9 razy, 1-4 - 8 razy, 3-0 - 7 razy, 0-3 - 7 razy, 3-3 - 6 razy, 4-0 - 5 razy, 1-3 - 5 razy, 2-3 - 3 razy, 0-4 - 3 razy, 4-1 - 2 razy, 4-5 - 2 razy, 4-2 - 2 razy, 3-4 - 1 raz, 6-0 - 1 raz, 5-1 - 1 raz, 5-2 - 1 raz, 1-5 - 1 raz, 5-4 - 1 raz, 3-5 - 1 raz, 5-0 - 1 raz, 2-4 - 1 raz, 6-1 - 1 raz,

sobota - 158 razy (52%) - średnio 2100 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 506 zawodników w tym 79 obcokrajowców, co stanowi 16%.

W rozgrywkach sędziowało 40 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 1412 żółtych kartek i 47 czerwonych kartek. Daje to średnią 4,614 żółtej i 0,154 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 120 karnych, z których wykorzystano 92, co daje skuteczność 77%.

Spotkania obejrzało 790237 widzów, co daje średnią 2600 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 26 lat, 168 dni. Średni wiek strzelca: 26 lat, 334 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:

19 razy - PIOTR GŁOWACKI
16 razy - Jakub Bąk, Marcin Urynowicz
15 razy - Piotr Kurbiel, Andreja Prokić
14 razy - Dorian Buczek, Szymon Lewicki, Bartłomiej Olszewski, Adrian Paluchowski
13 razy - Adrian Danek, Piotr Darmochwał, Michał Gałecki, Dawid Ryndak, Tomasz Zahorski

Zawodnicy schodzący przed końcem meczu (nie wliczono czerwonych kartek):

20 razy - DAVID LEDECKÝ, KONRAD SZCZOTKA, WOJCIECH TROCHIM
17 razy - Tomasz Podgórski, Martin Pribula
16 razy - Damian Gąska, Michał Janota, Maciej Machalski, Kamil Radulj, Andrzej Rybski, Łukasz Wolsztyński
15 razy - Maksymilian Banaszewski, Jakub Biskup, Grzegorz Lech
14 razy - Kamil Adamek, Daniel Feruga, Łukasz Garguła, Jakub Kowalski, Bartosz Machaj, Dawid Pożak, Szymon Sobczak, Krzysztof Szewczyk

Strzelcy bez karnych:

15 goli - IGOR ANGULO
14 goli - Karol Angielski
13 goli - Jakub Świerczok
11 goli - Damian Kądzior, Martin Pribula
9 goli - Kamil Adamek, Petteri Forsell, Szymon Lewicki, Sylwester Patejuk, Andrzej Rybski, Kamil Zapolnik

Strzelcy karnych:

6 goli - MACIEJ MAŁKOWSKI
5 goli - Rafał Niziołek
4 gole - Petteri Forsell, Aleksander Jagiełło, Rafał Kujawa, Tomasz Podgórski, Kamil Radulj, Janusz Surdykowski, Łukasz Wróbel, Mateusz Żytko
3 gole - Jakub Biskup, Sebastian Dudek, Tomasz Foszmańczyk, Damian Kądzior, Jakub Świerczok, Kamil Zapolnik
2 gole - Igor Angulo, Marcin Kaczmarek, Tomasz Nowak, Adrian Paluchowski, Sylwester Patejuk, Dawid Plizga, Grzegorz Tomasiewicz, Jakub Vojtuš, Paweł Zawistowski

Zmarnowane karne:

3 razy - PETTERI FORSELL, GRZEGORZ GONCERZ
1 raz - Igor Angulo, Adam Banasiak, Grzegorz Baran, Wiktor Biedrzycki, Jakub Biskup, Sebastian Dudek, Bartłomiej Dudzic, Łukasz Garguła, Łukasz Grzeszczyk, Michał Janota, Marcin Kaczmarek, Damian Kądzior, Maciej Korzym, Rafał Kujawa, Grzegorz Lech, Tomasz Mikołajczak, Kamil Nitkiewicz, Adrian Paluchowski, Dawid Plizga, Jakub Świerczok, Paweł Wojciechowski, Łukasz Wróbel

Strzelcy w I połowach meczów:

8 goli - KAROL ANGIELSKI
7 goli - Petteri Forsell
6 goli - Igor Angulo, Jakub Świerczok, Paweł Zawistowski
5 goli - Grzegorz Goncerz, Damian Kądzior, Maciej Małkowski, Tsubasa Nishi, Rafał Niziołek, Tomasz Nowak, Martin Pribula, Łukasz Wróbel
4 gole - Grzegorz Bartczak, Tomasz Foszmańczyk, Aleksander Jagiełło, Bartosz Machaj, Mateusz Machaj, Tomasz Mikołajczak, Tomasz Podgórski, Andreja Prokić, Kamil Słaby, Łukasz Wolsztyński

8 goli - Martin Pribula
7 goli - Damian Kądzior, Rafał Kujawa, Szymon Lewicki, Maciej Małkowski, Rafał Niziołek, Kamil Zapolnik
6 goli - Karol Angielski, Andrzej Rybski, Jakub Vojtuš, Łukasz Wolsztyński

Strzelcy na wyjeździe:

8 goli - KAROL ANGIELSKI, PETTERI FORSELL, SYLWESTER PATEJUK
7 goli - Damian Kądzior
6 goli - Igor Angulo, Aleksandyr Kolew, Adrian Paluchowski, Jakub Świerczok
5 goli - Marcin Kaczmarek, Mateusz Machaj, Tomasz Nowak, Tomasz Podgórski, Andreja Prokić, Kamil Zapolnik, Paweł Zawistowski
4 gole - Kamil Adamek, Tomasz Foszmańczyk, Grzegorz Goncerz, Łukasz Grzeszczyk, Mariusz Idzik, Przemysław Kita, David Ledecký, Robert Mandrysz, Janusz Surdykowski, Łukasz Wróbel

Strzelcy jesienią:

8 goli - KAMIL ADAMEK, KAROL ANGIELSKI, IGOR ANGULO, PETTERI FORSELL, DAMIAN KĄDZIOR, SYLWESTER PATEJUK
6 goli - Jakub Biskup, Marcin Kaczmarek, Tomasz Podgórski, Martin Pribula
5 goli - Sebastian Dudek, Tomasz Foszmańczyk, Grzegorz Goncerz, Rafał Kujawa, Mateusz Machaj, Rafał Niziołek, Adrian Paluchowski, Andrzej Rybski, Vamara Sanogo, Łukasz Wróbel, Kamil Zapolnik, Paweł Zawistowski

Strzelcy wiosną:

13 goli - JAKUB ŚWIERCZOK
9 goli - Igor Angulo
7 goli - Aleksandyr Kolew, Andreja Prokić, Jakub Vojtuš, Kamil Zapolnik
6 goli - Karol Angielski, Aleksander Jagiełło, Damian Kądzior, Szymon Lewicki, Maciej Małkowski, Łukasz Wolsztyński
5 goli - Petteri Forsell, Łukasz Grzeszczyk, Patryk Kun, Jakub Łukowski, Adrian Paluchowski, Martin Pribula, Janusz Surdykowski, Paweł Zawistowski

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

90 minut - EUSÉBIO BANCESSI
117 minut - Jakub Vojtuš
125 minut - Szymon Lewicki
137 minut - Konrad Kaczmarek
149 minut - Kamil Zapolnik

Minuty na boisku:

3060 minut - TOMASZ MIDZIERSKI, PIOTR MISZTAL
2970 minut - Grzegorz Baran, Kamil Słaby, Mateusz Żytko
2965 minut - Damian Kądzior
2940 minut - Rafał Kurzawa
2880 minut - Gerard Bieszczad, Tomasz Boczek, Paweł Florek, Łukasz Grzeszczyk, Arkadiusz Jędrych, Iwan Łytwyniuk, Rafał Niziołek

Żółte kartki:

13 kartek - PIOTR KIERUZEL, KAMIL NITKIEWICZ
12 kartek - Mateusz Kamiński
11 kartek - Sebastian Bonecki, Rafał Niziołek
10 kartek - Rafał Augustyniak, Grzegorz Bartczak, Daniel Chyła, Alan Czerwiński, Lukáš Kubáň, Łukasz Matusiak, Mateusz Mączyński, Tomasz Nowak
9 kartek - Adam Deja, Łukasz Kosakiewicz, Szymon Matuszek, Andrzej Niewulis, Jacek Podgórski, Łukasz Zejdler

Czerwone kartki:

2 kartki - ŁUKASZ KOSAKIEWICZ, OLIVER PRÁZNOVSKÝ
1 kartka - Rafał Augustyniak, Maksymilian Banaszewski, Wiktor Biedrzycki, Michał Bierzało, Krzysztof Bodziony, Daniel Chyła, Václav Cverna, Alan Czerwiński, Karol Danielak, Piotr Darmochwał, Mateusz Długołęcki, Damian Garbacik, Hunter Gorskie, Bartłomiej Kasprzak, Przemysław Kita, Piotr Klepczarek II, Aleksandyr Kolew, Bartosz Kopacz, Maciej Korzym, Maciej Kowalczyk, Lukáš Kubáň, Grzegorz Lech, Sebastian Łętocha, Michał Markowski, Szymon Matuszek, Mateusz Mączyński, Seweryn Michalski, Sebastian Milewski, Omar Monterde, Kamil Nitkiewicz, Sebastian Nowak, Tomasz Nowak, Michal Piter-Bučko, Jarosław Ratajczak, Adam Setla, Robert Sulewski, Damian Świerblewski, Daniel Tanżyna, Łukasz Turzyniecki, Sebastian Zalepa, Paweł Zawistowski, Rafał Zembrowski, Matic Žitko

Liczba zawodników w barwach klubów:

33 zawodników - GÓRNIK ZABRZE, PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
31 zawodników - MKS Kluczbork, Wisła Puławy
30 zawodników - Chrobry Głogów, Olimpia Grudziądz, Stal Mielec
29 zawodników - Chojniczanka Chojnice
28 zawodników - GKS Tychy, Miedź Legnica, Sandecja Nowy Sącz, Zagłębie Sosnowiec, Znicz Pruszków
27 zawodników - Pogoń Siedlce, Stomil Olsztyn
26 zawodników - Bytovia Bytów
25 zawodników - GKS Katowice, Wigry Suwałki

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

5 razy - SZYMON LEWICKI
3 razy - Eusébio Bancessi, Adrian Paluchowski
2 razy - Paul Batin, Dorian Buczek, Bartłomiej Dudzic, Konrad Kaczmarek, Mikołaj Lebedyński, Marquitos, Konrad Nowak, Alen Ploj, Damian Sędziak
1 raz - Karol Angielski, Adam Banasiak, Robert Bartczak, Michał Bartkowiak, Adrian Basta, Jakub Bąk, Michał Bednarski, Sebastian Bonecki, Damian Ciechanowski, Robert Dadok, Adrian Danek, Karol Danielak, Róbert Demjan, Michał Gałecki, Łukasz Garguła, Piotr Głowacki, Rafał Grzelak, Mariusz Idzik, Michał Jakóbowski, Łukasz Jegliński, Marcin Kaczmarek, Przemysław Kita, Łukasz Kosakiewicz, Kacper Kostorz, Maciej Kowalczyk, Paweł Kubiak, Wojciech Łuczak, Jakub Łukowski, Irakli Meschia, Mateusz Olszak, Sylwester Patejuk, Tomasz Podgórski, Dawid Pożak, Andreja Prokić, Kamil Radulj, Marcin Radzewicz, Andrzej Rybski, Szymon Skrzypczak, Jakub Smektała, Tomasz Swędrowski, Łukasz Szczepaniak, Michał Szeliga, Michał Szewczyk, Wojciech Szumilas, Szymon Szymański, Jakub Vojtuš, Kamil Wacławczyk, Paweł Wojciechowski, Paweł Wojowski, Łukasz Wolsztyński, Łukasz Wroński, Kamil Zapolnik, Łukasz Zejdler, Karol Żwir

Chojniczanka Chojnice994107
Kolejno: nazwa klubu, żółte kartki, czerwone kartki, punkty (za każdą żółtą kartkę 1 pkt., za każdą czerwoną kartkę 2 pkt.)

Znicz Pruszków500894217
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny u siebie, łączna widownia na meczach drużyny u siebie, liczba meczów drużyny u siebie (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Bytovia Bytów22003670517
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach wyjazdowych drużyny, łączna widownia na meczach wyjazdowych drużyny, liczba meczów wyjazdowych drużyny (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)