W 168 meczach zdobyto 442 gole, co daje średnią 2,631 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 255 goli (58%), a goście 187 goli (42%). W I połowach meczów strzelono 192 gole (43%), a w II połowach 250 goli (57%)

Gospodarze wygrali 76 meczów (45%), padło 50 remisów (30%), a goście wygrali 42 mecze (25%).

Częstość wyników:

1-0 - 23 razy, 1-1 - 22 razy, 2-1 - 14 razy, 0-1 - 14 razy, 0-0 - 12 razy, 3-0 - 10 razy, 1-2 - 10 razy, 2-2 - 10 razy, 3-1 - 9 razy, 2-0 - 8 razy, 3-3 - 6 razy, 1-3 - 5 razy, 0-2 - 4 razy, 3-2 - 4 razy, 2-3 - 4 razy, 0-3 - 2 razy, 4-2 - 2 razy, 4-1 - 2 razy, 5-1 - 2 razy, 4-0 - 1 raz, 1-4 - 1 raz, 0-5 - 1 raz, 0-4 - 1 raz, 5-0 - 1 raz,

sobota - 58 razy (35%) - średnio 9100 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 390 zawodników w tym 163 obcokrajowców, co stanowi 42%.

W rozgrywkach sędziowało 15 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 708 żółtych kartek i 34 czerwone kartki. Daje to średnią 4,214 żółtej i 0,202 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 63 karne, z których wykorzystano 49, co daje skuteczność 78%.

Spotkania obejrzało 1650698 widzów, co daje średnią 9800 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 27 lat, 63 dni. Średni wiek strzelca: 27 lat, 211 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:

13 razy - ŁUKASZ KOSAKIEWICZ
12 razy - Jakub Bartosz, Mateusz Szczepaniak
11 razy - Nicklas Bärkroth, Rubén Jurado, Karol Świderski
10 razy - Maciej Jankowski, David Ledecký, Łukasz Madej, Kamil Wojtkowski
9 razy - Adrian Danek, Filip Piszczek, Romário Baldé, Armando Sadiku, Łukasz Sekulski, Samuel Štefánik, Mateusz Wdowiak, Arkadiusz Woźniak

5 goli - KRZYSZTOF PIĄTEK
3 gole - Igor Angulo, Carlitos, Adam Frączczak, Arvydas Novikovas, Marcin Robak, Mateusz Szwoch, Nico Varela
2 gole - Guilherme, Ádám Gyurcsó, Marco Paixão, Łukasz Piątek, Łukasz Sekulski, Filip Starzyński
1 gol - Nabil Aankour, Nicki Bille Nielsen, Łukasz Broź, Goran Cvijanovič, Flávio Paixão, Gabriel Iancu, Víctor Pérez, Róbert Pich, Jakub Świerczok, Wojciech Trochim, Marcin Warcholak

Zmarnowane karne:

2 razy - KONSTANTIN VASSILJEV
1 raz - Nabil Aankour, Igor Angulo, Kamil Biliński, Ádám Gyurcsó, Jacek Kiełb, Aleksandyr Kolew, Arvydas Novikovas, Michal Papadopulos, Arkadiusz Piech, Marcin Robak, Nico Varela, Jakub Żubrowski

Strzelcy w I połowach meczów:

9 goli - IGOR ANGULO, JAKUB ŚWIERCZOK
6 goli - Marco Paixão, Jarosław Niezgoda
5 goli - Carlitos, Marcin Robak
4 gole - Christian Gytkjær, Aleksandyr Kolew
3 gole - Adam Frączczak, Maciej Gajos, Jesús Imaz, Damian Kądzior, Michal Papadopulos, Krzysztof Piątek, Łukasz Piątek, Rafał Siemaszko, Mateusz Szwoch, Nico Varela

5 goli - Jarosław Niezgoda, Jakub Świerczok
4 gole - Igor Angulo, Christian Gytkjær, Jesús Imaz, Marco Paixão, Michal Papadopulos, Marcin Robak
3 gole - Flávio Paixão, Adam Frączczak, Michał Helik, Łukasz Piątek, Taras Romanczuk, Nico Varela
2 gole - Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Dudzic, Matic Fink, Dariusz Formella, Javi Hernández, Nika Kaczarawa, Damian Kądzior, Jacek Kiełb, Michał Koj, Aleksandyr Kolew, Arvydas Novikovas, João Oliveira, Krzysztof Piątek, Cillian Sheridan, Rafał Siemaszko, Filip Starzyński, Mateusz Szwoch, Wojciech Trochim, Joel Valencia, Mateusz Wieteska, Łukasz Wolsztyński

Strzelcy wiosną:

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

54 minuty - RAFAŁ WOLSZTYŃSKI
73 minuty - Martin Nešpor
98 minut - Igor Angulo
102 minuty - Jakub Świerczok
119 minut - Christian Gytkjær

Minuty na boisku:

1890 minut - PIOTR CELEBAN, MICHAŁ GLIWA, ĽUBOMÍR GULDAN, SEWERYN KIEŁPIN, MARTIN KONCZKOWSKI, DUŠAN KUCIAK, TOMASZ LOSKA, JÁN MUCHA, MARTIN POLAČEK, BARTOSZ RYMANIAK, MACIEJ SADLOK, CEZARY STEFAŃCZYK, PāVELS ŠTEINBORS, MATEUSZ WIETESKA, ŁUKASZ ZAŁUSKA

Żółte kartki:

8 kartek - ŁUKASZ BURLIGA, ARKADIUSZ GŁOWACKI, DANI SUÁREZ
7 kartek - José Kanté, Igor Łasicki, Artem Putiwcew, Cornel Râpă
6 kartek - Kamil Drygas, Patryk Dziczek, Guilherme, Grzegorz Piesio, Aleksandar Sedlar, Damian Szymański, Adam Wolniewicz
5 kartek - Michał Chrapek, Miroslav Čovilo, Emir Dilaver, Lasza Dwali, Dominik Furman, Uroš Korun, Jakub Kosecki, Płamen Kraczunow, David Ledecký, Adam Marciniak, Michał Nalepa, Krzysztof Piątek, Jakub Piotrowski, Sito Riera, Marcin Robak, Ivan Runje, Grzegorz Wojtkowiak

Czerwone kartki:

2 kartki - GRZEGORZ BARAN, DANI SUÁREZ, JAKUB SZMATUŁA
1 kartka - Maciej Ambrosiewicz, Augusto, Łukasz Burliga, Dominik Furman, Maciej Gajos, Arkadiusz Głowacki, Guilherme, Rafał Janicki, José Kanté, David Ledecký, Igor Łasicki, Adam Matuszczyk, Michał Nalepa, Michał Pazdan, Víctor Pérez, Kamil Pestka, Grzegorz Piesio, Filip Piszczek, Mihai Răduț, Cornel Râpă, Romário Baldé, Kamil Słaby, Simeon Sławczew, Igors Tarasovs, Abdul Aziz Tetteh, Jakub Tosik, Adam Wolniewicz, Łukasz Zwoliński

Liczba zawodników w barwach klubów:

29 zawodników - CRACOVIA, LECHIA GDAŃSK
27 zawodników - Wisła Kraków
25 zawodników - Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Piast Gliwice, Wisła Płock
24 zawodników - Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin
23 zawodników - Górnik Zabrze
22 zawodników - Lech Poznań, Pogoń Szczecin
20 zawodników - Sandecja Nowy Sącz

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

2 razy - DÁVID GUBA, CHRISTIAN GYTKJæR, JOãO OLIVEIRA, MICHAL PAPADOPULOS, JAKUB ŚWIERCZOK, WOJCIECH TROCHIM, RAFAŁ WOLSZTYŃSKI
1 raz - Karol Angielski, Josip Barišić, Jakub Bartosz, Adam Buksa, Goran Cvijanovič, Adrian Danek, Flávio Paixão, Dariusz Formella, Kasper Hämäläinen, Gabriel Iancu, Kamil Jóźwiak, Ivan Jukić, Rubén Jurado, José Kanté, Jacek Kiełb, Michał Kucharczyk, Łukasz Madej, Mateusz Mak, Thibault Moulin, Michał Nalepa, Róbert Pich, Filip Piszczek, Arkadiusz Reca, Romário Baldé, Armando Sadiku, Łukasz Sekulski, Cillian Sheridan, Elia Soriano, Sebastian Szymański, Patryk Tuszyński, Konstantin Vassiljev, Piotr Wlazło, Łukasz Zwoliński

Pogoń Szczecin53257
Kolejno: nazwa klubu, żółte kartki, czerwone kartki, punkty (za każdą żółtą kartkę 1 pkt., za każdą czerwoną kartkę 2 pkt.)

Sandecja Nowy Sącz20002209311
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny u siebie, łączna widownia na meczach drużyny u siebie, liczba meczów drużyny u siebie (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Pogoń Szczecin68006833010
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach wyjazdowych drużyny, łączna widownia na meczach wyjazdowych drużyny, liczba meczów wyjazdowych drużyny (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza520010835021
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny, łączna widownia na meczach drużyny, liczba meczów drużyny (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)