MPJM

W 160 meczach zdobyto 447 goli, co daje średnią 2,794 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 248 goli (55%), a goście 199 goli (45%). W I połowach meczów strzelono 207 goli (46%), a w II połowach 240 goli (54%)

Gospodarze wygrali 70 meczów (44%), padło 41 remisów (26%), a goście wygrali 49 meczów (31%).

Częstość wyników:

2-1 - 20 razy, 1-2 - 18 razy, 1-1 - 18 razy, 0-0 - 17 razy, 2-0 - 11 razy, 1-0 - 10 razy, 3-0 - 8 razy, 0-2 - 7 razy, 2-2 - 5 razy, 1-3 - 5 razy, 3-2 - 5 razy, 0-1 - 4 razy, 2-3 - 4 razy, 4-1 - 4 razy, 0-4 - 3 razy, 0-3 - 3 razy, 4-0 - 3 razy, 5-0 - 2 razy, 3-1 - 2 razy, 5-1 - 2 razy, 1-5 - 2 razy, 1-4 - 1 raz, 2-4 - 1 raz, 0-5 - 1 raz, 6-0 - 1 raz, 6-2 - 1 raz, 3-3 - 1 raz, 4-3 - 1 raz,

sobota - 58 razy (36%) - średnio 8400 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 375 zawodników w tym 134 obcokrajowców, co stanowi 36%.

W rozgrywkach sędziowało 14 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 635 żółtych kartek i 23 czerwone kartki. Daje to średnią 3,969 żółtej i 0,144 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 56 karnych, z których wykorzystano 44, co daje skuteczność 79%.

Spotkania obejrzało 1474648 widzów, co daje średnią 9300 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 27 lat, 107 dni. Średni wiek strzelca: 27 lat, 173 dni.

10 razy - Gerard Badía, Łukasz Sekulski, Samuel Štefánik
9 razy - Miroslav Božok, Mateusz Cetnarski, Piotr Grzelczak, Ádám Gyurcsó, Siergiej Kriwiec, Michał Masłowski, Giorgi Merebaszwili, Nemanja Nikolić, Maksymilian Rogalski, Rafał Wolski
8 razy - Piotr Ćwielong, Spas Delew, Darko Jevtić, Grzegorz Kuświk, Patrik Mišák, Przemysław Pitry, Karol Świderski, Konstantin Vassiljev, Saša Živec
7 razy - Kamil Biliński, Rafał Boguski, Marcin Cebula, Przemysław Frankowski, Adam Frączczak, Vladislavs Gutkovskis, Kasper Hämäläinen, Maciej Jankowski, Yannick Kakoko, Jacek Kiełb, Radosław Majewski, Maciej Makuszewski, Kamil Mazek, Ryota Morioka, Jarosław Niezgoda, Szymon Pawłowski, Sławomir Peszko, Krzysztof Piątek, Grzegorz Piesio, Arkadiusz Reca, Jakub Wójcicki, Mateusz Zachara

Strzelcy bez karnych:

12 goli - NEMANJA NIKOLIĆ
9 goli - Fedor Černych
8 goli - Rafał Boguski
7 goli - Miroslav Čovilo, Flávio Paixão, Grzegorz Kuświk, Jarosław Niezgoda, Miroslav Radović, Konstantin Vassiljev
6 goli - Marcin Budziński, Vladislavs Gutkovskis, Marco Paixão

Strzelcy karnych:

5 goli - MARCUS VINÍCIUS, MARCIN ROBAK
3 gole - Adam Frączczak, Krzysztof Janus, Konstantin Vassiljev
2 gole - Damian Dąbrowski, Szymon Drewniak, Dominik Furman, Rafał Grodzicki, Vlastimir Jovanović, Wojciech Kędziora
1 gol - Kamil Biliński, Mateusz Cetnarski, Piotr Ćwielong, Flávio Paixão, Sandro Gotal, Ryota Morioka, Adam Mójta, Radosław Murawski, Zdeněk Ondrášek, Miguel Palanca, Łukasz Sekulski, Ostoja Stjepanović, Piotr Wlazło

Zmarnowane karne:

2 razy - DOMINIK FURMAN
1 raz - Kamil Biliński, Grzegorz Bonin, Krzysztof Janus, Grzegorz Kuświk, Marco Paixão, Nemanja Nikolić, Miguel Palanca, Denis Popovič, Piotr Tomasik, Łukasz Zwoliński

Strzelcy w I połowach meczów:

6 goli - ADAM FRĄCZCZAK
5 goli - Rafał Boguski, Vladislavs Gutkovskis, Marco Paixão, Nemanja Nikolić
4 gole - Marcin Budziński, Fedor Černych, Marcus Vinícius, Jarosław Niezgoda, Miguel Palanca, Miroslav Radović, Marcin Robak, Mateusz Szczepaniak
3 gole - Petar Brlek, Flávio Paixão, Ádám Gyurcsó, Krzysztof Janus, Darko Jevtić, Vlastimir Jovanović, Dawid Kownacki, Aleksandar Prijović, Konstantin Vassiljev
2 gole - Paulus Arajuuri, Kamil Biliński, Grzegorz Bonin, Miroslav Čovilo, Piotr Ćwielong, Przemysław Frankowski, Peter Grajciar, Guilherme, Maciej Jankowski, Łukasz Janoszka, Grzegorz Kuświk, Patryk Lipski, Mateusz Matras, Giorgi Merebaszwili, Patrik Mišák, Sławomir Peszko, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Reca, Taras Romanczuk, Łukasz Sekulski, Filip Starzyński, Mariusz Stępiński, Przemysław Szymiński, Rafał Wolski, Arkadiusz Woźniak, Mateusz Zachara, Dariusz Zjawiński

Strzelcy w II połowach meczów:

7 goli - NEMANJA NIKOLIĆ, KONSTANTIN VASSILJEV
6 goli - Marcin Robak
5 goli - Fedor Černych, Miroslav Čovilo, Flávio Paixão, Grzegorz Kuświk
4 gole - Kasper Hämäläinen, Patryk Małecki, Rafał Murawski
3 gole - Rafał Boguski, Piotr Ćwielong, Szymon Drewniak, Kamil Drygas, Przemysław Frankowski, Dominik Furman, José Kanté, Jacek Kiełb, Marcus Vinícius, Ryota Morioka, Jarosław Niezgoda, Krzysztof Piątek, Miroslav Radović, Łukasz Sekulski, Rafał Siemaszko, Piotr Wlazło, Arkadiusz Woźniak

Strzelcy u siebie:

8 goli - FLÁVIO PAIXãO
7 goli - Rafał Boguski, Nemanja Nikolić
5 goli - Grzegorz Kuświk, Marcus Vinícius, Miguel Palanca
4 gole - Marcin Budziński, Fedor Černych, Miroslav Čovilo, Ádám Gyurcsó, Kasper Hämäläinen, Rafał Murawski, Krzysztof Piątek, Łukasz Sekulski, Mateusz Szczepaniak, Konstantin Vassiljev, Arkadiusz Woźniak

Strzelcy na wyjeździe:

6 goli - KONSTANTIN VASSILJEV
5 goli - Fedor Černych, Nemanja Nikolić, Aleksandar Prijović, Miroslav Radović
4 gole - Przemysław Frankowski, Adam Frączczak, Vladislavs Gutkovskis, Jarosław Niezgoda, Marcin Robak
3 gole - Kamil Biliński, Miroslav Čovilo, Piotr Ćwielong, Patryk Lipski, Patryk Małecki, Marco Paixão, Giorgi Merebaszwili, Patrik Mišák, Ryota Morioka
2 gole - Paulus Arajuuri, Jakub Arak, Jakub Bartosz, Marcin Budziński, Adam Buksa, Damian Dąbrowski, Radek Dejmek, Szymon Drewniak, Kamil Drygas, Filipe Gonçalves, Guilherme, Javi Hernández, Krzysztof Janus, Darko Jevtić, Adam Kokoszka, Dawid Kownacki, Michał Kucharczyk, Grzegorz Kuświk, Adam Marciniak, Michał Marcjanik, Marcus Vinícius, Mateusz Matras, Vadis Odjidja-Ofoe, Kornel Osyra, Grzegorz Piesio, Serhij Pyłypczuk, Taras Romanczuk, Filip Starzyński, Kamil Sylwestrzak, Bartosz Szeliga

Strzelcy jesienią:

10 goli - Marcin Robak, Konstantin Vassiljev
8 goli - Rafał Boguski, Flávio Paixão
7 goli - Miroslav Čovilo, Adam Frączczak, Grzegorz Kuświk, Marcus Vinícius, Jarosław Niezgoda, Miroslav Radović

Strzelcy wiosną:

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

107 minut - NEMANJA NIKOLIĆ
108 minut - Mariusz Stępiński
119 minut - Marcin Robak
123 minuty - Jarosław Niezgoda
130 minut - Dawid Kownacki, Rafał Siemaszko

Minuty na boisku:

1800 minut - PIOTR CELEBAN, TOMASZ KĘDZIORA, SEWERYN KIEŁPIN, MARTIN KONCZKOWSKI, GRZEGORZ SANDOMIERSKI, PATRYK STĘPIŃSKI
1779 minut - Grzegorz Bonin
1775 minut - Jarosław Jach
1760 minut - Przemysław Frankowski
1719 minut - Mateusz Możdżeń

Żółte kartki:

7 kartek - JAN BEDNAREK, RAFAŁ GRZELAK, RAFAŁ JANICKI, ADAM KOKOSZKA, SŁAWOMIR PESZKO, BARTOSZ RYMANIAK, MACIEJ SADLOK
6 kartek - Miroslav Čovilo, Jarosław Fojut, Rafał Grodzicki, Hebert, Vlastimir Jovanović, Uroš Korun, Jarosław Kubicki, Dalibor Pleva, Jakub Tosik
5 kartek - Nabil Aankour, Marcin Budziński, Radek Dejmek, Deleu, Dominik Furman, Arkadiusz Głowacki, Krzysztof Janus, Mario Maloča, Krzysztof Mączyński, Radosław Murawski, Mariusz Pawelec, Miroslav Radović, Taras Romanczuk, Aleksandar Sedlar

Czerwone kartki:

2 kartki - FILIPE GONÇALVES
1 kartka - Nabil Aankour, Michaił Aleksandrow, Miroslav Božok, Emil Drozdowicz, Flávio Paixão, Łukasz Hanzel, Uroš Korun, Marcin Kowalczyk, Dominik Kun, Michał Masłowski, Paweł Oleksy, Miguel Palanca, Michał Pazdan, Grzegorz Piesio, Dalibor Pleva, Radosław Pruchnik, Miroslav Radović, Paweł Sasin, Abdul Aziz Tetteh, Jakub Tosik, Łukasz Tymiński

Liczba zawodników w barwach klubów:

31 zawodników - LEGIA WARSZAWA
26 zawodników - Górnik Łęczna, Ruch Chorzów
25 zawodników - Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin
24 zawodników - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Cracovia
23 zawodników - Arka Gdynia, Korona Kielce, Pogoń Szczecin
22 zawodników - Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Wisła Płock
21 zawodników - Piast Gliwice

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

5 razy - MARCIN ROBAK
2 razy - Maciej Gajos, Kasper Hämäläinen, Aleksandar Prijović, Rafał Siemaszko
1 raz - Dani Abalo, Alvarinho, Jakub Arak, Gerard Badía, Jakub Bartosz, Adrian Błąd, Paweł Brożek, Mateusz Cetnarski, Flávio Paixão, Dariusz Formella, Sandro Gotal, Piotr Grzelczak, Dávid Guba, Lukáš Haraslín, Javi Hernández, Slaven Juriša, Wojciech Kędziora, Jacek Kiełb, Dawid Kort, Dawid Kownacki, Michał Kucharczyk, Marco Paixão, Marcus Vinícius, Adam Mójta, Martin Nešpor, Miguel Palanca, Szymon Pawłowski, Krzysztof Piątek, Rafał Pietrzak, Ricardo Nunes, Igor Sapała, Filip Starzyński, Samuel Štefánik, Mariusz Stępiński, Kamil Sylwestrzak, Mateusz Szczepaniak, Karol Świderski, Konstantin Vassiljev, Mateusz Wdowiak, Mateusz Zachara

Korona Kielce52256
Kolejno: nazwa klubu, żółte kartki, czerwone kartki, punkty (za każdą żółtą kartkę 1 pkt., za każdą czerwoną kartkę 2 pkt.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza37003739610
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny u siebie, łączna widownia na meczach drużyny u siebie, liczba meczów drużyny u siebie (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)