Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2011/2012 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
 MPJM

W 168 meczach zdobyto 444 gole, co daje średnią 2,643 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 231 goli (52%), a goście 213 goli (48%). W I połowach meczów strzelono 222 gole (50%), a w II połowach 222 gole (50%)

Gospodarze wygrali 63 mecze (38%), padło 50 remisów (30%), a goście wygrali 55 meczów (33%).

Częstość wyników:

1-1 - 28 razy, 0-1 - 15 razy, 2-0 - 13 razy, 1-0 - 13 razy, 0-0 - 12 razy, 0-2 - 12 razy, 2-1 - 11 razy, 2-2 - 9 razy, 1-2 - 9 razy, 3-1 - 9 razy, 2-3 - 5 razy, 3-2 - 4 razy, 1-3 - 4 razy, 4-1 - 4 razy, 3-0 - 4 razy, 0-3 - 3 razy, 1-4 - 3 razy, 4-2 - 2 razy, 5-2 - 2 razy, 3-3 - 1 raz, 0-6 - 1 raz, 2-4 - 1 raz, 3-5 - 1 raz, 0-4 - 1 raz, 5-0 - 1 raz,

sobota - 57 razy (34%) - średnio 7200 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 378 zawodników w tym 106 obcokrajowców, co stanowi 28%.

W rozgrywkach sędziowało 15 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 692 żółte kartki i 25 czerwonych kartek. Daje to średnią 4,119 żółtej i 0,149 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 46 karnych, z których wykorzystano 32, co daje skuteczność 70%.

Spotkania obejrzało 1412984 widzów, co daje średnią 8500 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 27 lat, 33 dni. Średni wiek strzelca: 26 lat, 350 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:

18 razy - DARIUSZ FORMELLA
13 razy - Miłosz Przybecki
12 razy - Kamil Jonkisz, Tomasz Mokwa
11 razy - Gerard Badía, Tomasz Cywka, Paweł Moskwik
10 razy - Michał Efir, Tomasz Podgórski, Michał Przybyła, Rafael Crivellaro, Karol Świderski, Denis Thomalla, Arkadiusz Woźniak, Dariusz Zjawiński

Zawodnicy schodzący przed końcem meczu (nie wliczono czerwonych kartek):

14 razy - ŁUKASZ JANOSZKA
12 razy - Martin Nešpor
11 razy - Takafumi Akahoshi, Jakub Kowalski, Patryk Małecki
10 razy - Kamil Biliński, Jakub Biskup, Guilherme, Krzysztof Janus, Gergő Lovrencsics, Nemanja Nikolić, Bartłomiej Pawłowski, Krzysztof Piątek, Mariusz Stępiński
9 razy - Josip Barišić, Mateusz Cetnarski, Tomasz Foszmańczyk, Maciej Gajos, Marcin Listkowski, Sebastian Mila, Deniss Rakels, Radosław Sobolewski, Bartosz Śpiączka, Marek Zieńczuk

Strzelcy karnych:

2 gole - MATEUSZ CETNARSKI, ADAM FRĄCZCZAK, ROMAN GERGEL, GRZEGORZ KUŚWIK, NEMANJA NIKOLIĆ, KAMIL VACEK
1 gol - Jakub Biskup, Paweł Brożek, Airam Cabrera, Erik Grendel, Jacek Kiełb, Dariusz Kołodziej, Dawid Kownacki, Mariusz Magiera, Adam Mójta, Tomasz Nowak, Michal Papadopulos, Dawid Plizga, Rafael Crivellaro, Taras Romanczuk, Marek Sokołowski, Dawid Sołdecki, Mariusz Stępiński, Piotr Tomasik, Przemysław Trytko, Stojan Vranješ

Zmarnowane karne:

1 raz - RAFAŁ BOGUSKI, AIRAM CABRERA, FLÁVIO PAIXãO, MACIEJ GAJOS, WOJCIECH KĘDZIORA, GRZEGORZ KUŚWIK, PATRYK LIPSKI, MARIUSZ MAGIERA, MARTIN NEŠPOR, MICHAL PAPADOPULOS, RAFAEL CRIVELLARO, KAMIL VACEK, KONSTANTIN VASSILJEV, ŁUKASZ ZWOLIŃSKI

Strzelcy w I połowach meczów:

10 goli - NEMANJA NIKOLIĆ
9 goli - Deniss Rakels
6 goli - Paweł Brożek, Mariusz Stępiński
5 goli - Kasper Hämäläinen
4 gole - Grzegorz Bonin, Mateusz Cetnarski, Róbert Demjan, Erik Jendrišek, Grzegorz Piesio

Strzelcy w II połowach meczów:

11 goli - NEMANJA NIKOLIĆ
6 goli - Roman Gergel, Deniss Rakels
5 goli - Martin Nešpor, Mariusz Stępiński
4 gole - Maciej Gajos, Piotr Grzelczak, Wilde-Donald Guerrier, Erik Jendrišek, Grzegorz Kuświk, Michał Mak, Michal Papadopulos, Mateusz Szczepaniak, Bartosz Śpiączka
3 gole - Josip Barišić, Mateusz Cetnarski, Flávio Paixão, Kasper Hämäläinen, Maciej Jankowski, Aleksander Kwiek, Aleksandar Prijović, Michał Przybyła, Łukasz Zwoliński

5 goli - Roman Gergel
4 gole - Paweł Brożek, Airam Cabrera, Piotr Grzelczak, Deniss Rakels, Mateusz Szczepaniak, Kamil Vacek

Strzelcy jesienią:

21 goli - NEMANJA NIKOLIĆ
11 goli - Mariusz Stępiński
9 goli - Roman Gergel

Strzelcy wiosną:

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

81 minut - NEMANJA NIKOLIĆ
102 minuty - Lukáš Haraslín
110 minut - Deniss Rakels
127 minut - Mariusz Stępiński
153 minuty - Kasper Hämäläinen

Minuty na boisku:

1890 minut - TOMASZ BRZYSKI, PIOTR CELEBAN, RADOSŁAW CIERZNIAK, JAKUB CZERWIŃSKI, ADAM DANCH, VLASTIMIR JOVANOVIĆ, MARKO MARIĆ, PATRIK MRÁZ, DAWID SOŁDECKI, JAKUB SZMATUŁA

8 kartek - Bartłomiej Babiarz, Ariel Borysiuk, Dalibor Pleva, Marek Sokołowski
7 kartek - Jarosław Fojut, Vladislavs Gabovs, Arkadiusz Głowacki, Kōhei Katō, Michal Papadopulos, Mariusz Pawelec, Bartosz Śpiączka, Łukasz Trałka
6 kartek - Łukasz Burliga, Ľubomír Guldan, Richárd Guzmics, Adam Kokoszka, Martin Nešpor, Adrian Rakowski
5 kartek - Miroslav Čovilo, Barry Douglas, Rafał Grzelak, Rafał Grzyb, Wilde-Donald Guerrier, Michał Koj, Uroš Korun, Rafał Kosznik, Grzegorz Kuświk, Patryk Lipski, Mateusz Matras, Krzysztof Mączyński, Piotr Polczak, Kamil Sylwestrzak, Jakub Tosik

Czerwone kartki:

2 kartki - RAFAŁ GRODZICKI
1 kartka - Bartłomiej Babiarz, Dariusz Dudka, Konrad Forenc, Vladislavs Gabovs, Rołand Gigołajew, Peter Grajciar, Rafał Grzyb, Wojciech Kaczmarek, Kristián Kolčák, Rafał Kosznik, Aleksander Kwiek, Patryk Lipski, Michał Mak, Łukasz Mierzejewski, Martin Nešpor, Radosław Pruchnik, Sergiusz Prusak, Matúš Putnocký, Maciej Sadlok, Marek Szyndrowski, Bartosz Śpiączka, Łukasz Tymiński, Sebastian Ziajka

Liczba zawodników w barwach klubów:

30 zawodników - GÓRNIK ZABRZE
28 zawodników - Jagiellonia Białystok
26 zawodników - Lechia Gdańsk, Podbeskidzie Bielsko-Biała
24 zawodników - Pogoń Szczecin, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Zagłębie Lubin
23 zawodników - Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław
22 zawodników - Górnik Łęczna, Wisła Kraków
21 zawodników - Cracovia
20 zawodników - Piast Gliwice

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

4 razy - BARTOSZ ŚPIĄCZKA
3 razy - Piotr Grzelczak
2 razy - Gerard Badía, Wilde-Donald Guerrier, Aleksandar Prijović, Mariusz Stępiński
1 raz - Michał Bartkowiak, Marcin Budziński, Damian Chmiel, Ondrej Duda, Wladimer Dwaliszwili, Michał Efir, Dariusz Formella, Rołand Gigołajew, Lukáš Haraslín, Tom Hateley, Erik Jendrišek, Martin Juhar, Jacek Kiełb, Artur Lenartowski, Michał Mak, Tomasz Mokwa, Krzysztof Piątek, Michał Przybyła, Rafael Crivellaro, Ivan Tričkovski, Stojan Vranješ, Arkadiusz Woźniak, Jakub Wójcicki, Michał Żyro

Górnik Łęczna54564
Kolejno: nazwa klubu, żółte kartki, czerwone kartki, punkty (za każdą żółtą kartkę 1 pkt., za każdą czerwoną kartkę 2 pkt.)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza27003010911
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny u siebie, łączna widownia na meczach drużyny u siebie, liczba meczów drużyny u siebie (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Jagiellonia Białystok5900530039
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach wyjazdowych drużyny, łączna widownia na meczach wyjazdowych drużyny, liczba meczów wyjazdowych drużyny (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza520010930421
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny, łączna widownia na meczach drużyny, liczba meczów drużyny (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)