Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2011/2012 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
 MPJM

W 296 meczach zdobyto 790 goli, co daje średnią 2,669 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 442 gole (56%), a goście 348 goli (44%). W I połowach meczów strzelono 335 goli (42%), a w II połowach 455 goli (58%)

Gospodarze wygrali 136 meczów (46%), padło 80 remisów (27%), a goście wygrali 80 meczów (27%).

Częstość wyników:

1-1 - 38 razy, 1-0 - 34 razy, 2-0 - 28 razy, 2-1 - 27 razy, 1-2 - 21 razy, 0-0 - 20 razy, 2-2 - 19 razy, 0-1 - 18 razy, 3-0 - 13 razy, 3-1 - 12 razy, 1-3 - 11 razy, 0-3 - 11 razy, 0-2 - 7 razy, 3-2 - 7 razy, 4-2 - 4 razy, 3-3 - 3 razy, 2-3 - 3 razy, 5-0 - 3 razy, 2-4 - 3 razy, 1-4 - 3 razy, 4-1 - 2 razy, 5-2 - 2 razy, 1-6 - 1 raz, 0-4 - 1 raz, 6-2 - 1 raz, 6-3 - 1 raz, 4-0 - 1 raz, 0-5 - 1 raz, 4-3 - 1 raz,

sobota - 93 razy (31%) - średnio 8100 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 466 zawodników w tym 160 obcokrajowców, co stanowi 34%.

W rozgrywkach sędziowało 12 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 1169 żółtych kartek i 62 czerwone kartki. Daje to średnią 3,949 żółtej i 0,209 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 72 karne, z których wykorzystano 61, co daje skuteczność 85%.

Spotkania obejrzało 2464255 widzów, co daje średnią 8400 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 27 lat, 38 dni. Średni wiek strzelca: 27 lat, 50 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:

27 razy - MICHAŁ EFIR
20 razy - Dariusz Formella, Sebastian Szałachowski
18 razy - Piotr Grzelczak, Piotr Malinowski, Krzysztof Ostrowski, Andreja Prokić, Mariusz Stępiński

3 gole - Mariusz Magiera, Marcin Robak
2 gole - Jacek Kiełb, Adam Mójta, Orlando Sá, Deniss Rakels, Semir Štilić, Patryk Tuszyński, Ivica Vrdoljak, Kamil Wilczek

Zmarnowane karne:

2 razy - MARCIN KAMIŃSKI
1 raz - Marcin Flis, Maciej Gajos, Guilherme, Kasper Hämäläinen, Olivier Kapo, Tomasz Nowak, Rafael Porcellis, Błażej Telichowski, Łukasz Zwoliński

Strzelcy w I połowach meczów:

8 goli - ALVARINHO, KASPER HÄMÄLÄINEN, MATEUSZ PIĄTKOWSKI
7 goli - Grzegorz Kuświk, Łukasz Zwoliński
6 goli - Fedor Černych, Flávio Paixão, Szymon Pawłowski, Marcin Robak
5 goli - Arkadiusz Piech, Deniss Rakels, Filip Starzyński, Patryk Tuszyński, Kamil Wilczek
4 gole - Josip Barišić, Rafał Boguski, Maciej Gajos, Maciej Iwański, Jacek Kiełb, Rafał Kosznik, Luís Carlos, Maciej Makuszewski, Zaur Sadajew, Semir Štilić, Bartosz Ślusarski, Konstantin Vassiljev, Piotr Wiśniewski, Michał Żyro

7 goli - Arkadiusz Piech, Marcin Robak
6 goli - Josip Barišić, Damian Chmiel, Antonio Čolak, Grzegorz Kuświk, Mateusz Piątkowski, Patryk Tuszyński
5 goli - Marcin Budziński, Kasper Hämäläinen, Maciej Iwański, Sebastian Mila, Róbert Pich, Kamil Wilczek

6 goli - Alvarinho, Flávio Paixão, Grzegorz Kuświk, Łukasz Zwoliński
5 goli - Paweł Brożek, Marcin Budziński, Wilde-Donald Guerrier, Maciej Iwański, Michał Kucharczyk, Luís Carlos, Marco Paixão, Deniss Rakels, Filip Starzyński

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

72 minuty - ŁUKASZ TEODORCZYK
119 minut - Miroslav Radović
122 minuty - Orlando Sá
123 minuty - Marcin Robak
130 minut - Mateusz Piątkowski

11 kartek - Lukáš Bielák, Łukasz Burliga, Vlastimir Jovanović
10 kartek - Arkadiusz Głowacki, Paweł Golański, Bartłomiej Konieczny, Grzegorz Kuświk, Zaur Sadajew, Łukasz Trałka
9 kartek - Tomislav Božić, Lukáš Droppa, Dariusz Dudka, Seweryn Gancarczyk, Maksymilian Rogalski, Bartosz Rymaniak
8 kartek - Błażej Augustyn, Miroslav Čovilo, Krzysztof Danielewicz, Barry Douglas, Rafał Grodzicki, Łukasz Mierzejewski, Adam Mójta, Radosław Murawski, Patryk Rachwał, Sebastian Rudol, Jakub Rzeźniczak, Błażej Telichowski, Alan Uryga, Sebastian Ziajka

Czerwone kartki:

2 kartki - BŁAŻEJ AUGUSTYN, LUKÁŠ BIELÁK, ADAM DEJA, LUÍS CARLOS, MACIEJ MAKUSZEWSKI, BARTOSZ ŚLUSARSKI
1 kartka - Frank Adu Kwame, André Micael, Paweł Baranowski, Ariel Borysiuk, Mavroudís Bougaḯdis, Tomislav Božić, Tomasz Brzyski, Łukasz Burliga, Krzysztof Danielewicz, Radek Dejmek, Kamil Drygas, Ondrej Duda, Dariusz Formella, Roman Gergel, Wilde-Donald Guerrier, Richárd Guzmics, Michał Helik, Michał Janota, Róbert Jež, Tomasz Jodłowiec, Marcin Kalkowski, Bartosz Kapustka, Lukas Klemenz, Miloš Lačný, Nikola Leković, Igor Lewczuk, Arkadiusz Malarz, Michał Masłowski, Mateusz Matras, Patrik Mráz, Paweł Oleksy, Wojciech Pawłowski, Michał Pazdan, Piotr Petasz, Kyryło Petrow, Maksymilian Rogalski, Zaur Sadajew, Maciej Sadlok, Jakub Słowik, Marek Sokołowski, Pavol Staňo, Arnaud Sutchuin-Djoum, Bartosz Śpiączka, Błażej Telichowski, Piotr Tomasik, Alan Uryga, Konstantin Vassiljev, Marek Wasiluk, Sebastian Ziajka, Mateusz Żytko

23 zawodników - Wisła Kraków

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

3 razy - RÓBERT DEMJAN, ONDREJ DUDA, MICHAŁ EFIR, KEVIN FRIESENBICHLER, ORLANDO SÁ, EDUARDS VIŠŅAKOVS
2 razy - Wilde-Donald Guerrier, Michał Kucharczyk, Krzysztof Ostrowski, Jan Pawłowski, Rafael Porcellis, Mariusz Stępiński, Bartosz Szeliga, Bartosz Śpiączka, Jakub Świerczok, Łukasz Wroński
1 raz - Jean Barrientos, Bernardo Vasconcelos, Paweł Brożek, Krzysztof Chrapek, Idrissa Cissé, Antonio Čolak, Maciej Dąbrowski, Boubacar Dialiba, Nika Dzalamidze, Adam Frączczak, Piotr Grzelczak, Kasper Hämäläinen, Łukasz Hanzel, Shpëtim Hasani, Bartosz Iwan, Erik Jendrišek, Darko Jevtić, Bartosz Kapustka, Muhamed Keïta, Dariusz Kołodziej, Pawieł Komołow, Maciej Korzym, Dawid Kownacki, Dominik Kun, Grzegorz Kuświk, Luís Carlos, Łukasz Madej, Piotr Malinowski, Filip Modelski, Sylwester Patejuk, Michał Pazdan, Mateusz Piątkowski, Róbert Pich, Tomasz Podgórski, Andreja Prokić, Miroslav Radović, Deniss Rakels, Maksymilian Rogalski, Zaur Sadajew, Marek Saganowski, Emmanuel Sarki, Szymon Skrzypczak, Sebastian Szałachowski, Ołeksandr Szeweluchin, Karol Świderski, Łukasz Teodorczyk, Przemysław Trytko, Patryk Tuszyński, Ivica Vrdoljak, Marek Zieńczuk, Dariusz Zjawiński

Wisła Kraków84594
Kolejno: nazwa klubu, żółte kartki, czerwone kartki, punkty (za każdą żółtą kartkę 1 pkt., za każdą czerwoną kartkę 2 pkt.)

Zawisza Bydgoszcz28005056618
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny u siebie, łączna widownia na meczach drużyny u siebie, liczba meczów drużyny u siebie (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Piast Gliwice590010038417
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach wyjazdowych drużyny, łączna widownia na meczach wyjazdowych drużyny, liczba meczów wyjazdowych drużyny (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Zawisza Bydgoszcz460017170137
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny, łączna widownia na meczach drużyny, liczba meczów drużyny (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)