Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2011/2012 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

W 168 meczach zdobyto 454 gole, co daje średnią 2,702 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 270 goli (59%), a goście 184 gole (41%). W I połowach meczów strzelono 186 goli (41%), a w II połowach 268 goli (59%)

Gospodarze wygrali 79 meczów (47%), padło 49 remisów (29%), a goście wygrali 40 meczów (24%).

Częstość wyników:

1-1 - 27 razy, 2-0 - 18 razy, 2-1 - 17 razy, 0-0 - 15 razy, 0-1 - 13 razy, 3-1 - 9 razy, 1-0 - 9 razy, 3-2 - 8 razy, 1-2 - 7 razy, 2-2 - 7 razy, 0-2 - 5 razy, 3-0 - 5 razy, 2-3 - 5 razy, 4-1 - 4 razy, 4-0 - 3 razy, 1-4 - 3 razy, 0-3 - 3 razy, 1-3 - 2 razy, 6-0 - 2 razy, 4-2 - 2 razy, 3-5 - 1 raz, 1-6 - 1 raz, 5-1 - 1 raz, 5-2 - 1 raz,

sobota - 51 razy (30%) - średnio 9100 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 389 zawodników w tym 108 obcokrajowców, co stanowi 28%.

W rozgrywkach sędziowało 14 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 726 żółtych kartek i 51 czerwonych kartek. Daje to średnią 4,321 żółtej i 0,304 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 37 karnych, z których wykorzystano 32, co daje skuteczność 86%.

Spotkania obejrzało 1392633 widzów, co daje średnią 8500 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 26 lat, 280 dni. Średni wiek strzelca: 27 lat, 48 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:

15 razy - BARTOSZ ŚLUSARSKI
14 razy - Bekim Balaj
13 razy - Patryk Małecki, Emmanuel Sarki
12 razy - Bartłomiej Dudzic
11 razy - Aléx Bruno, Adrian Błąd, Bartosz Iwan, Abdul Moustapha Ouédraogo, Patryk Tuszyński

Zawodnicy schodzący przed końcem meczu (nie wliczono czerwonych kartek):

13 razy - MICHAŁ CHRAPEK, BARTOSZ ŁAWA
12 razy - Veljko Batrović
11 razy - Łukasz Madej, Maksymilian Rogalski, Łukasz Teodorczyk, Mateusz Zachara
10 razy - Vahan Gevorgyan, Łukasz Janoszka, Rubén Jurado, Sebastian Steblecki, Piotr Wiśniewski
9 razy - Rafał Boguski, Dominik Furman, Matej Ižvolt, Michał Janota, Piotr Malinowski, Szymon Pawłowski, Sebino Plaku, Dawid Plizga, Rok Štraus

Strzelcy bez karnych:

10 goli - PAWEŁ BROŻEK, ŁUKASZ TEODORCZYK, MATEUSZ ZACHARA
9 goli - Marco Paixão, Préjuce Nakoulma
7 goli - Wladimer Dwaliszwili, Łukasz Garguła, Grzegorz Kuświk, Michał Masłowski, Dawid Nowak, Dawid Plizga, Eduards Višņakovs
6 goli - Bekim Balaj, Michał Kucharczyk, Gergő Lovrencsics, Saïdi Ntibazonkiza, Arkadiusz Piech, Miroslav Radović
5 goli - Takafumi Akahoshi, Bernardo Vasconcelos, Piotr Grzelczak, Hélio Pinto, Łukasz Janoszka, Rubén Jurado, Luís Carlos, Mateusz Piątkowski, Dani Quintana, Marcin Robak

Strzelcy karnych:

4 gole - MARCIN ROBAK
3 gole - Miloš Kosanović
2 gole - Wladimer Dwaliszwili, Michał Janota, Rubén Jurado, Daisuke Matsui, Marcin Pietrowski, Filip Starzyński
1 gol - Takafumi Akahoshi, Bernardo Vasconcelos, Paweł Brożek, Michał Chrapek, Sebastian Dudek, Dudu Paraíba, Jacek Kiełb, Marco Paixão, Dani Quintana, Mariusz Rybicki, Eduards Višņakovs, Ivica Vrdoljak, Marcin Wodecki

Zmarnowane karne:

1 raz - PAWEŁ ABBOTT, PAWEŁ GOLAŃSKI, WOJCIECH KĘDZIORA, MARIUSZ PRZYBYLSKI, PIOTR WIŚNIEWSKI

Strzelcy w I połowach meczów:

6 goli - ŁUKASZ GARGUŁA, MARCO PAIXÃO, ŁUKASZ TEODORCZYK
5 goli - Paweł Brożek, Préjuce Nakoulma, Marcin Robak
4 gole - Takafumi Akahoshi, Łukasz Janoszka, Michał Masłowski, Takuya Murayama, Dawid Plizga, Miroslav Radović
3 gole - Piotr Grzelczak, Hélio Pinto, Rubén Jurado, Dawid Nowak, Arkadiusz Piech, Dani Quintana, Eduards Višņakovs
2 gole - Bernardo Vasconcelos, Paweł Buzała, Deleu, Wladimer Dwaliszwili, Adam Frączczak, Paweł Golański, Rafał Grzyb, Michał Janota, Miloš Kosanović, Rafał Kosznik, Grzegorz Kuświk, Łukasz Madej, Mateusz Piątkowski, Marcin Pietrowski, Jakub Rzeźniczak, Marek Saganowski, Przemysław Trytko, Vojo Ubiparip, Ivica Vrdoljak, Jakub Wójcicki, Mateusz Zachara, Marek Zieńczuk

Strzelcy w II połowach meczów:

8 goli - MATEUSZ ZACHARA
7 goli - Wladimer Dwaliszwili
6 goli - Bekim Balaj, Paweł Brożek
5 goli - Michał Kucharczyk, Grzegorz Kuświk, Gergő Lovrencsics, Saïdi Ntibazonkiza, Eduards Višņakovs
4 gole - Bernardo Vasconcelos, Rubén Jurado, Jacek Kiełb, Miloš Kosanović, Luís Carlos, Marco Paixão, Préjuce Nakoulma, Dawid Nowak, Marcin Robak, Łukasz Teodorczyk

Strzelcy u siebie:

10 goli - PAWEŁ BROŻEK
6 goli - Marco Paixão, Michał Masłowski, Dani Quintana, Eduards Višņakovs, Mateusz Zachara
5 goli - Wladimer Dwaliszwili, Michał Kucharczyk, Préjuce Nakoulma, Dawid Plizga
4 gole - Bernardo Vasconcelos, Hélio Pinto, Rubén Jurado, Jacek Kiełb, Miloš Kosanović, Gergő Lovrencsics, Daisuke Matsui, Dawid Nowak, Arkadiusz Piech, Marcin Robak, Jakub Rzeźniczak, Paweł Sobolewski

Strzelcy na wyjeździe:

7 goli - ŁUKASZ TEODORCZYK
5 goli - Łukasz Janoszka, Saïdi Ntibazonkiza, Miroslav Radović, Marcin Robak
4 gole - Bekim Balaj, Wladimer Dwaliszwili, Łukasz Garguła, Grzegorz Kuświk, Marco Paixão, Préjuce Nakoulma, Mateusz Zachara
3 gole - Takafumi Akahoshi, Rubén Jurado, Dawid Nowak, Kamil Sylwestrzak
2 gole - Bernardo Vasconcelos, Marcin Budziński, Paweł Buzała, Michał Chrapek, Vahan Gevorgyan, Arkadiusz Głowacki, Piotr Grzelczak, Kasper Hämäläinen, Łukasz Hanzel, Tomasz Hołota, Michał Janota, Tomasz Jodłowiec, Miloš Kosanović, Gergő Lovrencsics, Luís Carlos, Łukasz Madej, Piotr Malarczyk, Takuya Murayama, Fabian Pawela, Mateusz Piątkowski, Arkadiusz Piech, Dawid Plizga, Mariusz Przybylski, Marek Saganowski, Anton Sloboda, Rudolf Urban, Eduards Višņakovs, Piotr Wiśniewski, Marcin Wodecki, Damian Zbozień, Marek Zieńczuk

Strzelcy jesienią:

11 goli - PAWEŁ BROŻEK
10 goli - Marco Paixão, Łukasz Teodorczyk, Mateusz Zachara
9 goli - Wladimer Dwaliszwili, Préjuce Nakoulma, Marcin Robak
8 goli - Eduards Višņakovs
7 goli - Łukasz Garguła, Rubén Jurado, Grzegorz Kuświk, Michał Masłowski, Dawid Nowak, Dawid Plizga

Strzelcy wiosną:

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

81 minut - PRZEMYSŁAW KITA
102 minuty - Przemysław Trytko
121 minut - Marek Saganowski
128 minut - Wladimer Dwaliszwili, Łukasz Teodorczyk
140 minut - Grzegorz Kuświk

Minuty na boisku:

1890 minut - ĽUBOMÍR GULDAN, RADOSŁAW JANUKIEWICZ, WOJCIECH KACZMAREK, ADAM MARCINIAK, MICHAŁ MIŚKIEWICZ, PAWEŁ OLKOWSKI, KRZYSZTOF PILARZ

8 kartek - Gordan Bunoza, Mariusz Pawelec
7 kartek - Paweł Dawidowicz, Krzysztof Król, Bartosz Rymaniak, Ostoja Stjepanović, Łukasz Trałka, Mateusz Żytko
6 kartek - Michał Chrapek, Csaba Horváth, Bartosz Ława, Mariusz Przybylski, Sławomir Szeliga, Jakub Tosik
5 kartek - Takafumi Akahoshi, Krzysztof Danielewicz, Kamil Drygas, Adam Frączczak, Marcin Kaczmarek, Igor Lewczuk, Dariusz Łatka, Marcin Malinowski, Michał Masłowski, Daisuke Matsui, Mateusz Możdżeń, Princewill Okachi, Michał Pazdan, Maksymilian Rogalski, Błażej Telichowski, Ivica Vrdoljak

Czerwone kartki:

2 kartki - RAFAŁ AUGUSTYNIAK, ADAM BANAŚ, DONALD DJOUSSÉ, HÉROLD GOULON, LUIS HENRÍQUEZ, UGOCHUKWU UKAH
1 kartka - Andradina, Martin Baran, Bartosz Bereszyński, Gordan Bunoza, Đorđe Čotra, Jonathan de Amo, Radek Dejmek, Deleu, Nika Dzalamidze, Przemysław Frankowski, Rafał Gikiewicz, Wojciech Golla, Łukasz Hanzel, Michał Helik, Hermes, Bartosz Iwan, Vlastimir Jovanović, Marcin Kaczmarek, Marcin Kamiński, Adrian Klepczyński, Adam Kokoszka, Krzysztof Król, Marcin Kuś, Bartosz Kwiecień, Kevin Lafrance, Dariusz Łatka, Mateusz Machaj, Piotr Malarczyk, Zbigniew Małkowski, Vanja Marković, Michał Masłowski, Maciej Mielcarz, Mateusz Możdżeń, Préjuce Nakoulma, Saïdi Ntibazonkiza, Jakub Słowik, Marek Szyndrowski, Jakub Wawrzyniak, Hubert Wołąkiewicz

Liczba zawodników w barwach klubów:

29 zawodników - KORONA KIELCE
28 zawodników - Widzew Łódź
27 zawodników - Lech Poznań, Piast Gliwice
26 zawodników - Legia Warszawa
25 zawodników - Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Podbeskidzie Bielsko-Biała
24 zawodników - Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin
23 zawodników - Ruch Chorzów, Zawisza Bydgoszcz
21 zawodników - Śląsk Wrocław, Wisła Kraków
19 zawodników - Cracovia

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

4 razy - BEKIM BALAJ
3 razy - Przemysław Kita, Grzegorz Kuświk
2 razy - Wladimer Dwaliszwili, Bartosz Iwan, Aleksander Jagiełło
1 raz - David Abwo, Aléx Bruno, Jakub Bąk, Adrian Błąd, Vladimir Boljević, Marcin Budziński, Paweł Buzała, Daylon Claasen, Donald Djoussé, Dudu Paraíba, Bartłomiej Dudzic, Adam Dźwigała, Maciej Gajos, Seweryn Gancarczyk, Daniel Gołębiewski, Piotr Grzelczak, Wilde-Donald Guerrier, Tomasz Hołota, Maciej Jankowski, Rubén Jurado, Przemysław Kaźmierczak, Jacek Kiełb, Wojciech Łuczak, Piotr Malarczyk, Marco Paixão, Rafał Murawski, Dawid Nowak, Saïdi Ntibazonkiza, Henrik Ojamaa, Jan Pawłowski, Mateusz Piątkowski, Arkadiusz Piech, Łukasz Staroń, Bartosz Ślusarski, Vojo Ubiparip, Łukasz Żegleń

Widzew Łódź48660
Kolejno: nazwa klubu, żółte kartki, czerwone kartki, punkty (za każdą żółtą kartkę 1 pkt., za każdą czerwoną kartkę 2 pkt.)

Górnik Zabrze30002998310
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny u siebie, łączna widownia na meczach drużyny u siebie, liczba meczów drużyny u siebie (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)